Lica zgjidhet çdo ditë nga klientët e saj për kredi në Zvicër!

LICA P CRR KREDITIN TUAJ N IN Zvicër

Kredia në Zvicër 2.0

Biznesi ynë po evoluon dhe po thjeshtohet falë teknologjive të reja. UnePrandaj na duket logjike ta ndajmë me ju. Ne po revolucionarizojmë kredinë në Zvicër!

"Një pikë e vetme kontakti që mbron interesat tuaja"

Neutraliteti i Lica u mundëson klientëve tanë akses të drejtpërdrejtë në ofertën më të mirë në treg. Qoftë një kredi private, financim hipotekor apo kredi korporative, ekspertiza jonë e dedikuar për financimin ju garanton pranim të lehtë dhe kushtet më të mira për kredinë tuaj në Zvicër.

Drejtimi

Kredi private me Licën

Kërkoni zgjidhjen më të mirë!


Cilado qoftë situata juaj, Lica është gjithmonë në kërkim të zgjidhjes më të mirë për kredinë tuaj në Zvicër. Pavarësia e Licës është çelësi i suksesit të saj!

Misioni

Revolucionarizimi i kredisë në Zvicër


Me një sistem unik të kthimit të parave të gatshme për kërkesat online 100%, klientët tanë janë gjithmonë fitues. Ju merrni huanë tuaj në kushtet më të mira të tregut.

Vizioni

Gjithmonë kënaqni klientët tanë


Reputacioni ynë është rezultat i kënaqësisë së klientëve tanë. Cilësia e punës sonë dhe respekti për etikën janë në qendër të shqetësimeve tona.

Vlerat
EKIPI LICA

Ekipi i specialistëve të Lica

Kredia e Bastien Henri Lica

Bastien Henri

CEO - Financimi

Kredi në Zvicër

Jef Deglon

Drejtor financiar

Kredi Lica

Maria jose gomes

Menaxhimi administrativ

Kredi në Zvicër

Coralie Bussard

Shërbimi ndaj klientit

Kredi Lica

Francois Guss

Menaxher financimi

Kredi Lica

Helder Oliveira

Menaxher privat i kredisë

Një zhvillim solid i aktiviteteve tona

Lica rrit rritjen e saj me ndihmën e rekomandimit. Reklama më e mirë është kënaqësi të klientëve tanë.

Kur është e mundur, ne u themi po klientëve tanë. Kur kjo nuk është e mundur, ne gjejmë zgjidhje.

Kur është e mundur, ne u themi po klientëve tanë. Kur kjo nuk është e mundur, ne gjejmë zgjidhje.

INFORMACION PR SH SERRBIMET TONA

Skuadrat të specializuara në secilin nga departamentet tona

Ekspertiza jonë bazohet në më shumë se 20 vjet përvojë, të ofruar nga 24 profesionistë në të gjithë Zvicrën dhe në 7 gjuhë.

Kredia

Kredia

Pavarësisht nëse është një hua private, financim i pasurive të patundshme apo mbledhje fondesh për biznesin tuaj, Lica ju mbështet gjatë gjithë procesit.
Kredi private

Refuzimi i një kredie

Marrja e një kredie nuk është gjithmonë e lehtë për shkak të kritereve specifike që duhet të plotësohen. Lica ju ndihmon të rigjeni aftësinë tuaj për kredi me CleanData.
Financimi

Mbrojtja

Pavarësisht nga jeta që ju hedh, ju mbani aftësi të shkëlqyera krediti! Papunësia, paaftësia ose vdekja, ju dhe të dashurit tuaj janë të mbrojtur.
Kredi private

Fundi i borxheve

Kur jeni në borxh, marrja e financimit është shpesh e pamundur. Duke përdorur një proces efikas, Lica ju mbështet në shlyerjen e borxheve tuaja.
AFËR TEJE

Këshilltarët tanë të kredive punojnë në nivel lokal
dhe njohin rajonin tuaj

Kredia

Vevey

vevey@lica.ch

Kontaktoni

Lozana

lausanne@lica.ch

Kontaktoni

Gjenevë

geneve@lica.ch

Kontaktoni

Nëse ne

sion@lica.ch

Kontaktoni

Cyrihu

zurich@lica.ch

Kontaktoni

Freiburg

fribourg@lica.ch

Kontaktoni

AFËR TEJE

Këshilltarët tanë të kredive punojnë në nivel lokal dhe njohin zonën tuaj

Po kërkoni një sfidë të re?

Na dërgoni një aplikim sot. Ne mezi presim të takohemi me ju.

2014

Filloni!

Ne filluam aktivitetet tona të kreditit në 2014 nën emrin Crédit Privé Facile.

Filloni!

Dhjetor 2014

2018

Lica

Lica lind dhe specializohet më shumë në aktivitetet e mbledhjes së fondeve.

Lica

Korrik 2018

2019

NVM -të

Ne ofrojmë financim për NVM -të në Zvicër.

NVM -të

Mars 2019

2020

Aftësia paguese

Përveç kredive, Lica ofron një shërbim të zvogëlimit të borxhit.

Aftësia paguese

Korrik 2020

LAJME

Artikuj dhe informacione të dobishme për kredinë në Zvicër!

Comprendre le fonctionnement d’un crédit à la consommation
02Tet

Kuptoni se si funksionon kredia konsumatore

Vous souhaitez connaître le fonctionnement du crédit à la consommation ? Alors cet article va certainement vous apporter toutes les réponses souhaitées. Contracter un crédit privé est un engagement important sur une durée plus ou moins longue. Il est donc crucial de bien comprendre son fonctionnement avant de choisir sa solution de crédit privé. Dans […]

Si të merrni një kredi me padi në Zvicër?
09Sht

Si të merrni një kredi me padi në Zvicër?

Çfarë është më zhgënjyese sesa të mos jeni në gjendje të merrni kredi për shkak të padive tuaja? Në të vërtetë, ligji federal për kredinë konsumatore (LCC) është specifik për këtë temë. Neni 22 tregon, për shembull, se një ekzaminim i aftësisë për të kontraktuar kredi ka për qëllim të parandalojë mbi-borxhin […]

3 projektet më të mira të financuara këtë verë me zgjidhjen tonë të kredisë online
26Gus

3 projektet më të mira të financuara këtë verë me zgjidhjen tonë të kredisë online

Vera është një kohë kur shumica dërrmuese e njerëzve kënaqen duke bërë një pushim të merituar! Megjithatë, është gjithashtu një kohë më e qetë për t'u fokusuar dhe për të ecur përpara me projektet personale. Kështu, ne marrim shumë aplikacione për kredi në internet në lidhje me projekte shumë të ndryshme dhe emocionuese. Në efekt, […]

Pse të shpengoni kartat tuaja të kreditit?
10Gus

Pse të shpengoni kartat tuaja të kreditit?

Sot, karta e kreditit ka arritur të ngjitet në rangun më të lartë të instrumenteve të pagesave më të përdorura në botë. Kjo kartë jo vetëm që bën të mundur shmangien e udhëtimeve me një shumë të madhe parash, por mbi të gjitha bën të mundur disponueshmërinë e një rezerve parash në çdo moment. Edhe pse shumë të dobishme, kartat e kreditit […]

LAJME

Artikuj dhe informacione të dobishme për kredinë në Zvicër!

Comprendre le fonctionnement d’un crédit à la consommation
02Tet

Kuptoni se si funksionon kredia konsumatore

Vous souhaitez connaître le fonctionnement du crédit à la consommation ? Alors cet article va certainement vous apporter toutes les réponses souhaitées. Contracter un crédit privé est un engagement important

Si të merrni një kredi me padi në Zvicër?
09Sht

Si të merrni një kredi me padi në Zvicër?

Çfarë është më zhgënjyese sesa të mos jeni në gjendje të merrni kredi për shkak të padive tuaja? Në të vërtetë, ligji federal për kredinë konsumatore (LCC)

3 projektet më të mira të financuara këtë verë me zgjidhjen tonë të kredisë online
26Gus

3 projektet më të mira të financuara këtë verë me zgjidhjen tonë të kredisë online

Vera është një kohë kur shumica dërrmuese e njerëzve kënaqen duke bërë një pushim të merituar! Megjithatë, është gjithashtu një kohë më e qetë për t'u fokusuar dhe për të ecur përpara.

Pse të shpengoni kartat tuaja të kreditit?
10Gus

Pse të shpengoni kartat tuaja të kreditit?

Sot, karta e kreditit ka arritur të ngjitet në rangun më të lartë të instrumenteve të pagesave më të përdorura në botë. Jo vetëm që kjo kartë ju pengon të vozitni

Lica
5.0
Bazuar në 42 komente
mundësuar nga Google
Ferreira Alberto
Ferreira Alberto
08:16 09 22 shtator
Shumë faleminderit Lica dhe veçanërisht François Guss. Përpjekjet tuaja nuk kalojnë pa u vënë re. Faleminderit për ndihmën dhe mbështetjen tuaj. Ju jeni me të vërtetë një pasuri për ekipin tuaj dhe për të gjithë organizatën. Etika juaj e punës dhe përfshirja juaj janë të admirueshme, ne jemi me fat që kemi dikë po aq të përkushtuar sa ju në bord!
Cecilia de Jong
Cecilia de Jong
08:57 15 22 korrik
Personi i përgjigjes sime është shumë profesionist, efikas, i besueshëm, i zellshëm, përditëson kërkesat e mia në çdo kohë, i jam shumë mirënjohës Omar Gourgel, i cili kujdeset gjithmonë për dosjen time, Bravo është madhështore dhe e shkëlqyer! Gëzuar! Punëdhënësi duhet të jetë krenar për të, ta duartrokit dhe ta promovojë të lutem 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
Thelight33 World
Thelight33 World
15:14 13 22 korrik
Isha shumë i kënaqur me shërbimet e zotit Omar Gourgel, e rekomandoj shumë! 👍
Shihni të gjitha rishikimet
js_loader

Duke vazhduar të përdorni këtë faqe në internet, ju pranoni që cookies ose teknologji të tjera të ngjashme mund të përdoren. Më shumë informacion këtu.

Na dërgoni aplikacionin tuaj:

Evolucioni juaj është në duart tuaja!

Zgjidhni gjuhën tuaj dhe bëni pyetjet tuaja!

Zgjidhni huanë që plotëson nevojat tuaja!

Shkalla më e lartë e pranimit në Zvicër
Kërkesa juaj në më pak se 2 minuta
Kushtet më të mira të tregut
Një përgjigje në më pak se 24 orë
Pa tarifa administrimi
✓ Shkalla më e lartë e pranimit në Zvicër
✓ Kërkesa juaj në më pak se 2 minuta
✓ Kushtet më të mira të tregut
✓ Një përgjigje në më pak se 24 orë
✓ Nuk ka tarifa aplikimi